Nielegalna fabryka papierosów w Ciechocinku

źródło: KWP Bydgoszcz

Policjanci z Ciechocinka wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Toruniu ustalili, że w jednym z budynków na obrzeżach Ciechocinka działa nielegalna fabryka papierosów. Postanowili to zweryfikować. Od wczesnych godzin rannych obserwowali teren przylegający do budynku. W pewnym momencie zauważyli wyjeżdżającego stamtąd dostawczego busa. Po zatrzymaniu auta okazało się, że samochód „po brzegi” wypełniony był kartonami z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Co więcej kierowcą okazał się mieszkaniec Gdańska poszukiwany przez tamtejszy sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W budynku funkcjonariusze ujawnili prężnie działającą fabrykę. Zabezpieczono ponad 3,8 miliona sztuk papierosów, prawie 0,5 tony krajanki tytoniowej (wszystko oczywiście bez akcyzy), opakowania, poligrafię, bibuły, folię oraz inne półprodukty. Wstępnie wyliczone straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego szacowane są na blisko 4,5 miliona złotych.

Na gorącym uczynku funkcjonariusze zatrzymali 12 osób w tym 9 obcokrajowców. Na dzisiaj zaplanowano przesłuchania w prokuraturze. Dopiero po zakończeniu tych czynności będzie wiadomo czy i kto usłyszy zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

źródło: KWP Bydgoszcz

Facebook