Policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie spełnili marzenia chorych dzieci

źródło: Policja Lubelska

Każdy z nas ma marzenia. Wszyscy czegoś pragniemy bez względu na to, czy jesteśmy dziećmi, czy dorosłymi. Dobrze jest mieć marzenia, cieszyć się z ich urzeczywistnienia. Zdecydowanie więcej radości daje możliwość spełnienia życzeń innych zwłaszcza, kiedy dotyczy to dzieci. Wczoraj taką okazję mieli policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie, którzy wraz z przedstawicielami Fundacji „Spełnionych Marzeń” odwiedzili dzieci walczące z chorobami nowotworowymi w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

źródło: Policja Lubelska

źródło: Policja Lubelska

Mają kilka miesięcy życia, czasami rok lub kilka lat, gdy ich rodzice słyszą lekarską diagnozę – choroba nowotworowa. Maluchy trafiają do szpitala, gdzie pod specjalistyczną opieką walczą o zdrowie. Mimo bólu i cierpienia mali pacjenci tak jak wszystkie dzieci są ciekawe świata, mają swoje zainteresowania, chcą się bawić i śmiać.

źródło: Policja Lubelska

źródło: Policja Lubelska

Mali pacjenci mogli zobaczyć umundurowanie i wyposażenia funkcjonariuszy, przymierzyć specjalne hełmy i przyjrzeć się z bliska, jak wygląda prawdziwa policyjna broń.  Wiele radości sprawił dzieciom specjalny robot, który wykorzystywany jest przez AT w trakcie ujawniania niebezpiecznych materiałów.

Podczas policyjnej wizyty uśmiech nie schodził z buzi małych pacjentów. Radość i śmiech chorych dzieci są niezmiernie istotne w walce z chorobą. Były oczywiście także policyjne prezenty, odblaski, puzzle, słodycze. Na oddział trafiła też policyjna maskotka sierż. Poli.

źródło: Policja Lubelska

Facebook