Zatrzymanie pseudokibica podejrzanego o rozbój we Francji

źródło: KWP Poznań

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy wsparciu funkcjonariuszy poznańskiego SPAP-u i policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, 13 lipca br. zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój.

Do zdarzenia doszło podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Francji. Przed meczem Polska-Portugalia polski kibic zamierzał kupić bilet na to spotkanie. W pewnym momencie zbliżyła się do niego grupa pseudokibiców Wisły Kraków. Jeden z nich używając przemocy, zabrał pokrzywdzonemu złoty łańcuszek o wartości 7 tys. złotych i gotówkę w kwocie 600 euro.

Pokrzywdzony mieszkaniec Wielkopolski po powrocie do kraju, zawiadomił o tym incydencie Policję. Funkcjonariusze z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców szybko ustalili personalia i adres potencjalnego sprawcy rozboju. Do zatrzymania doszło w Krakowie. 28-latek został przetransportowany do Poznania, gdzie ostatecznie usłyszał zarzut rozboju. Podczas przeszukania mieszkania i pojazdu zatrzymanego, policjanci odzyskali złoty łańcuszek oraz zabezpieczyli na poczet przyszłych kar gotówkę (euro i złotówki).

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto, sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Za przestępstwo rozboju Kodeks Karny przewiduje do 12 lat więzienia. W przypadku innych przestępstw dokonanych w podobny sposób, świadków i pokrzywdzonych prosimy o kontakt z KWP w Poznaniu pod nr tel. 61-84-130-50.

źródło: KWP Poznań

Facebook