Czy psy z niemieckiej policji odnajdą ciało Haliny Gorczycy?

źródło: KWP w Rzeszowie

Od 16.08.br. czterech niemieckich policjantów z psami wyspecjalizowanymi w szukaniu zwłok pomaga w poszukiwaniu ciała 52-letniej mieszkanki Jasła. Śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety trwa od dwóch lat, do dziś nie odnaleziono jej ciała. Śledczy wciąż otrzymują nowe informacje w tej sprawie, co pozwoliło na wytypowanie nowych obszarów, które należy sprawdzić.

Wyjaśnianiem okoliczności zabójstwa zajmują się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie. Po raz kolejny, podkarpaccy policjanci zwrócili się o pomoc do swoich kolegów z Niemiec, których psy wyspecjalizowane są w poszukiwaniu zwłok, także pod powierzchnią wody i na mokradłach. Psy potrafią rozpoznać zapach ludzkiej krwi, nawet w wyjątkowo trudnym terenie.

źródło: KWP w Rzeszowie

źródło: KWP w Rzeszowie

Policjanci z Berlina od wtorku przeszukują rejony wytypowane przez śledczych. To kontynuacja działań, jakie w tej sprawie podejmowano wiosną ubiegłego roku. Sprawdzane będą rejony, których nie zdołano wcześniej sprawdzić, miejsca, które przeszukać mogą wyłącznie psy, oraz obszary, które wskazano dzięki sygnałom, jakie do policjantów napłynęły.

Policjanci nie ustają w staraniach, by wyjaśnić tę sprawę. Apelują do wszystkich osób, które mają informacje o tym zdarzeniu lub spotkały się z Haliną Gorczycą krótko przed jej zaginięciem w dniu 5 sierpnia 2014 roku, aby kontaktowały się z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie tel. 17 858-23-27 lub każdą jednostką policji pod numerem 997.

źródło: KWP w Rzeszowie

Facebook