Rozbicie grupy przestępczej, odzyskanie markowych towarów

źródło: CBŚP

Policjanci CBŚP rozbili grupę przestępczą trudniącą się włamaniami do samochodów ciężarowych przewożących markowy towar. Funkcjonariusze odzyskali odzież o wartości ponad 1 miliona złotych.

Od dłuższego czasu policjanci CBŚP w Gorzowie Wielkopolskim pracowali nad  rozpoznaniem przestępczości transgranicznej. Członkowie grupy przestępczej kradziony towar przemycali do Polski dostawczymi pojazdami. Funkcjonariusze przypuszczali, że w volkswagenie crafter może być przewożony nielegalny towar. W okolicach przejścia granicznego w Świecku policjanci CBŚP zatrzymali pojazd, którym dwóch mężczyzn przewoziło kilkadziesiąt kartonów, a w nich bluzki i chusty markowej firmy. W tym samym czasie policjanci skontrolowali inne auto – lawetę, które ,,pilotowało’’ volkswagena. Jak się później okazało, w nim również przewożony był kradziony towar.

Według ustaleń śledczych kartony z odzieżą skradziono w Niemczech z naczepy ciężarówki jednej z firm transportowych. Ponadto w czasie przeszukania posesji zamieszkiwanej przez jednego z członków grupy policjanci znaleźli w garażu markowy sprzęt AGD: odkurzacze, żelazka, ekspresy do kawy, garnki i części samochodowe, a także narkotyki. Policjanci przypuszczają, że przedmioty te mogą również pochodzić z kradzieży na terenie Niemiec lub innych państw UE. U kolejnego mężczyzny zabezpieczono tabletki zawierające substancje psychotropowe. Trzech mężczyzn decyzją Sądu Rejonowego w Słubicach zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Słubicach.

źródło: CBŚP

Facebook