Jeden dzień warsztatów w KSP i taki sukces „samochodówki”

źródło: KSP

W dniach 13-14.09.br. policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji zorganizowali warsztaty dla średniej kadry kierowniczej z zakresu zwalczania przestępczości samochodowej. W szkoleniu udział wzięli przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, biegli z zakresu mechanoskopii oraz funkcjonariusze laboratoriów kryminalistycznych KSP i KGP.

Dwudniowe warsztaty podzielone były na części: teoretyczną i praktyczną. Celem było omówienie problematyki przestępczości samochodowej, wymiana doświadczeń, zapoznanie z nowymi metodami kradzieży pojazdów oraz sposobami ich legalizacji.

źródło: KSP

źródło: KSP

Uzupełnieniem części teoretycznej były przeprowadzone następnego dnia działania w tzw. terenie. Wartość odzyskanych w ich efekcie pojazdów oszacowana została na kwotę blisko 470 tysięcy złotych. W firmie transportowej na warszawskim Targówku policjanci ujawnili sześć naczep ze śladami usuwania tabliczek znamionowych. Dwie z nich typu chłodnia okazały się poszukiwane jako kradzione na terenie Danii i Belgii. W tym samym miejscu, z uwagi na podejrzenie wtórnego montażu tabliczki znamionowej, zatrzymany został motocykl Harley Davidson.

W jednym z komisów samochodowych na Woli policjanci ujawnili skuter wodny z usuniętym numerem VIN oraz przednie fotele samochodów Seat i Volkswagen z widocznymi śladami usuwania oznaczeń identyfikacyjnych. Z kolei na terenie Wesołej ujawniono pociętą karoserię samochodu marki Opel Astra, który figuruje w bazie SIS jako utracony na terenie Portugalii.

źródło: KSP

Facebook