Portret pamięciowy fałszywego policjanta

źródło: KPP w Głogowie

Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie doprowadzenia w dniu 22 sierpnia 2016 roku w Głogowie przez nieustalonego sprawcę podającego się za funkcjonariusza Policji do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy. Mężczyzna wprowadził w błąd mieszkankę Głogowa podając nieprawdziwe informacje dotyczące wypadku drogowego jej syna i konieczności dokonania wpłaty na poczet zadośćuczynienia dla ofiar wypadku.

Cechy charakterystyczne rysopisu: mężczyzna w wieku około 25 lat, szczupłej budowy ciała, włosy ciemne, krótkie, bez zarostu na twarzy. W chwili popełnienia przestępstwa ubrany był w odzież przypominającą umundurowanie funkcjonariusza Policji.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego lub posiadają wiedzę na jego temat, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Głogowie osobiście albo telefonicznie pod nr tel. (076) 72-77-262 lub pod numerem alarmowym 997.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że NIGDY nie proszą o jakiekolwiek pieniądze np. w związku z wypadkiem drogowym bliskiej osoby (syna, córki, wnuczka, krewnego). W takich sytuacjach możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustami!

źródło: KPP w Głogowie

Facebook