Doskonalą techniki interwencji i samoobrony

źródło: Policja Lubuska

Strzelecko-drezdeneccy policjanci i ratownicy medyczni odbyli pierwsze z pięciu zaplanowanych szkoleń technik interwencji i samoobrony.

Głównym zadaniem policjantów i ratowników medycznych jest dbanie o zdrowie i życie mieszkańców. Działanie alkoholu, środków odurzających lub zwyczajna ludzka agresja są często powodem ataku na funkcjonariuszy Policji i Pogotowia Ratunkowego. Aby funkcjonariusze mogli skutecznie zadbać o bezpieczeństwo swoje i osób trzecich, potrzebne są profesjonalne szkolenia. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich, lokalni policjanci i ratownicy medyczni mają możliwość skorzystania z takich szkoleń.

Pierwsze z pięciu zaplanowanych szkoleń zostało przeprowadzone 12 października na sali gimnastycznej ZSCKU w Strzelcach Krajeńskich. Pod okiem profesjonalnego instruktora, Grzegorza Biegańskiego mundurowi doskonalili technikę interwencji oraz elementy samoobrony. Po krótkiej, lecz intensywnej rozgrzewce policjanci i ratownicy ćwiczyli chwyty obezwładniające. Wielokrotność powtórzeń miała za zadania wyrobić u mundurowych profesjonalne odruchy i podnieść ich pewność siebie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

 

źródło: KPP w Strzelcach Kraj.

Facebook