Rozpracowanie odłamu „grupy ożarowskiej”

źródło: CBŚP

Policjanci warszawskiego Zarządu CBŚP, rozpracowując wspólnie z prokuratorami Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie „grupę ożarowską” – jedną z najgroźniejszych i najprężniej działających grup przestępczych z Warszawy od kilku miesięcy przyglądali się odłamowi grupy, trudniącej się przemytem narkotyków.

Śledczy ustalili, że grupa od kilku lat wykorzystywała kanał przemytniczy z Holandii do sprowadzania marihuany i kokainy. Współpraca policjantów CBŚP z prokuratorami zaowocowała zebraniem wyczerpującego materiału dowodowego pozwalającego na przedstawienie zarzutów i zatrzymanie podejrzanych. Funkcjonariusze zatrzymali 24 osoby, które usłyszały zarzuty przemytu i wprowadzenia do obrotu co najmniej 100 kg marihuany i kokainy oraz tysięcy tabletek ekstazy.

Wśród członków tej grupy były osoby dobrze znane organom ścigania, wielokrotnie notowane za ciężkie przestępstwa kryminalne. Do ich zatrzymania skierowano policyjnych antyterrorystów. Jedną z nich był kuzyn „Sajura”, zatrzymanego przez CBŚP w czerwcu tego roku. 40-letni Robert U. został zatrzymany w mieszkaniu na warszawskiej Ochocie.

Funkcjonariusze CBŚP pracując nad tą sprawą uzyskali też informacje na temat małżeństwa narodowości wietnamskiej, które pod przykrywką legalnie działającej na terenie Wólki Kosowskiej firmy, zaopatrywało warszawskie grupy przestępcze w doskonałej jakości marihuanę. Przeszukanie zajmowanych przez ich firmę boksu zaowocowało zabezpieczeniem pieniędzy, które mogą pochodzić z handlu narkotykami. Policjanci podczas zatrzymań zlikwidowali też należący do grupy magazyn z narkotykami, w którym znajdowało się ponad 8 kg marihuany.

15 osób zostało tymczasowo aresztowanych, 7 zostało objętych policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na poczet grożących im kar policjanci zabezpieczyli gotówkę (złotówki, Euro i USD) o łącznej wartości blisko pół miliona złotych.

źródło: CBŚP

Facebook