Seryjny włamywacz

źródło: KPP Dzierżoniów

Policjanci pionu kryminalnego z Dzierżoniowa, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania i kradzieże. Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze w listopadzie br. otrzymali zgłoszenia dotyczące włamań do 6 samochodów i kradzieży łącznie około 200 litrów paliwa. Sposób działania sprawcy w każdej ze zgłoszonych spraw był identyczny. Ponadto w tym samym okresie doszło do licznych włamań do piwnic, garaży i komórek, gdzie sprawca kradł głównie elektronarzędzia.

Policjanci pracujący nad tymi sprawami, na podstawie zgromadzonych informacji i analizy materiału ustalili, że za tymi przestępstwami może stać jedna osoba. W wyniku dalszych czynności wytypowali podejrzewanego o te przestępstwa mężczyznę. Okazał się nim młody, 20 – letni mieszkaniec Piławy Górnej. W wyniku dalej przeprowadzonych działań mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy oraz jego szczegółowa analiza pozwoliły policjantom na udowodnienie zatrzymanemu łącznie, co najmniej 40 tego typu przestępstw. Podejrzany usłyszał również zarzuty posiadania kilkunastu porcji amfetaminy.

Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego 20 – latka areszt tymczasowy na 2 miesiące. Policjanci odzyskali już cześć skradzionych rzeczy. Jak ustalono w toku postępowania, podejrzany elektronarzędzia oraz paliwo sprzedawał przygodnie napotkanym osobom. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają, że podejrzany ma na koncie jeszcze inne przestępstwa. Aresztowanemu za czyny, o które jest podejrzany, grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Dzierżoniów

Facebook