Taktyczne zawody strzeleckie dla jednostek specjalnych „Tactical Fighter 2016”

źródło: Policja Śląska

W dniach od 8 do 10 listopada 2016 roku w miejscowości Lublewo Gdańskie odbyły się taktyczne zawody strzeleckie dla jednostek specjalnych „Tactical Fighter 2016”, zorganizowane przez Jednostkę Wojskową Formoza. Oprócz gospodarzy uczestniczyło w nich ok. 20 drużyn m.in. Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca, Jednostka Wojskowa Agat, jednostki specjalne Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz pododdziały antyterrorystyczne Policji. Zawody wymagały od operatorów wysokich umiejętności strzeleckich, ogromnej wytrzymałości fizycznej, znajomości taktyki specjalnej i odporności na ekstremalne warunki (np. jeden z torów strzeleckich kończył się strzelaniem z basenu wypełnionego wodą z lodem przy temperaturze otoczenia 0º C). Dwuosobowa drużyna z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji (SPAP) w Katowicach zdobyła w tych trudnych zawodach I miejsce. Drugi z zespołów wystawionych przez katowicki SPAP zajął V miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że policjanci SPAP używali karabinków, które mają w dyspozycji od niespełna trzech miesięcy. Jest to kolejne zwycięstwo antyterrorystów z Katowic w tym roku.

Wcześniej wygrali oni:

  • Mityng Strzelecki w Lublińcu, organizowany prze JW Komandosów,
  • zawody taktyczno-strzeleckie, zorganizowane przez Jednostkę Wojskowa AGAT
  • górskie zawody taktyczne Mountain Warriors, organizowane przez Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych.
źródło: Policja Śląska

źródło: Policja Śląska

Również w:

  • IV Zawodach Taktyczno-Strzeleckich Wydziałów Zabezpieczenia Działań Straży Granicznej, śląscy antyterroryści zajęli wysokie II miejsce,
  • w konkurencji strzelców wyborowych „Bekaz 2016”, zorganizowanych przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych KGP – III miejsce,
  • również III miejsce w zawodach Tactical Warrior Challenge 2016, zorganizowanych przez Klub Strzelecki „Kryza” oraz Fundację „Sprzymierzeni z GROM.

Osiągane wyniki świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu bojowym oraz właściwym wyborze metod szkolenia pododdziału SPAP z Katowic.

źródło: Policja Śląska

Facebook