Najnowsze

Uwaga na pułapki klejowe w bankomatach

źródło: Policja Dolnośląska

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zakładanie na bankomatach specjalnych nakładek uniemożliwiających wypłatę pieniędzy. Zatrzymany, to 40 – letni obywatel Rumuni, wynajmujący we Wrocławiu mieszkanie. Wrocławscy policjanci zajęli się tą sprawą analizując reklamacje dotyczące braku możliwości wypłaty pieniędzy z bankomatów, spływające do banków z różnych miejsc na terenie miasta. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów prowadzących działania operacyjne w tej sprawie, na gorącym uczynku w rejonie wrocławskiej dzielnicy Śródmieście, gdy właśnie odklejał w jednym z bankomatów listwę z pieniędzmi.

Okazało się, że podejrzany montował na bankomatach, w miejscu, gdzie urządzenie wydaje pieniądze, tzw. pułapki klejowe. Klient, który używając karty płatniczej, chciał wypłacić pieniądze, gotówki nie otrzymywał. Pieniądze przy wylocie przyklejały się od wewnątrz strony do specjalnie zamontowanej listwy. Gdy zniecierpliwiony klient odchodził od bankomatu by np. zgłosić w banku reklamację, podejrzany odklejał listwę i zabierał gotówkę. Podczas sprawdzenia miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny, policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. klej montażowy i trzy nakładki na bankomat. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo badają wszystkie okoliczności dotyczące tego procederu.

Pamiętajmy, szczególnie w tym okresie przedświątecznym, gdy często wypłacamy pieniądze, aby każdorazowo przed skorzystaniem z bankomatu dokładnie przyjrzeć się urządzeniu, czy nie ma na nim jakichś podejrzanie wyglądających, doczepionych elementów. Naszą uwagę powinien zwrócić każdy element, który sprawia wrażenie, że nie stanowi integralnej całości urządzenia. O każdym naszym podejrzeniu powinniśmy niezwłocznie powiadomić właściwy bank lub Policję. Powinniśmy też każdorazowo niezwłocznie powiadamiać bank w przypadku braku wypłaty gotówki z bankomatu.

źródło: Policja Dolnośląska

Facebook