Wyłudzali pieniądze „na funkcjonariusza”

źródło: Policja Lubelska

Zatrzymanie piątki mieszkańców miasta to efekt operacyjnej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Są  to trzy kobiety oraz dwaj mężczyźni w wieku 22-35 lat. Wszyscy zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania, skąd trafili do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń śledczych, osoby te  brały udział w procederze polegającym na wyłudzaniu pieniędzy od seniorów – mieszkańców Lublina. Pokrzywdzeni myśląc, że mają do czynienia w rozmowie telefonicznej z prowadzącym śledztwo prawdziwym funkcjonariuszem, podejmowali z banku oszczędności i w umówionym miejscu, głównie na ulicy, przekazywali gotówkę rzekomemu stróżowi prawa. Miało to pomóc w zabezpieczeniu pieniędzy przed oszustami  bankowymi.

źródło: Policja Lubelska

W ciągu zaledwie kilku miesięcy ubiegłego roku zostało oszukanych 7 osób, na łączną kwotę blisko 300 tys. zł. Najwięcej straciła Lublinianka, która przekazała fałszywemu funkcjonariuszowi 120 tys. zł.

Śledczy ustalili, że wszyscy zatrzymani uczestniczyli w odbiorze gotówki od oszukanych osób, a następnie dokonywali przelewów pieniędzy na ustalone konta. Wczoraj trojka zatrzymanych została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Dziś policjanci doprowadzą tam kolejnych dwoje zatrzymanych. Podejrzani trafią dziś przed oblicze Sądu, gdzie zapadnie decyzja co do zastosowania środków zapobiegawczych. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Lubelska

Facebook