Czerpali korzyści z nierządu

źródło: KWP w Gdańsku

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajmujący się sprawami dotyczącymi handlu ludźmi zdobyli informację, że grupa przestępcza, w skład której wchodzą obywatele Bułgarii, zmusza do prostytucji kobiety i czerpie z tego korzyści majątkowe. Po ponad rocznych, szeroko zakrojonych działaniach zarówno operacyjnych jak i procesowych, policjanci zebrali materiał dowodowy z którego wynika, że do wykorzystywania kobiet dochodziło na terenie województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Realizując tę sprawę funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzy osoby, w tym dwóch obywateli Bułgarii w wieku 34 i 39 lat oraz 35-letnią kobietę, mających związek z tym przestępczym procederem. Podczas przeszukania lokali zajmowanych przez zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. nośniki pamięci i sprzęt komputerowy, także biżuterię i samochody o wartości ponad 100 tys. złotych. 

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty ułatwiania prostytucji oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez pokrzywdzone obywatelki Bułgarii i Polski, z czego sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu. 34 i 39-latek zostali wczoraj, 01.02.br., tymczasowo aresztowani na trzy miesiące przez sąd, 35-latka znajduje się pod policyjnym dozorem. Zatrzymanym grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku. 

źródło: KWP w Gdańsku

Facebook