Sławek i Grażyna okradali starszych ludzi

źródło: KSP

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej ich zaufanie oraz „dobre serce”. Bardzo często oszuści podają się za pracowników administracji, pukają do drzwi pod pretekstem kontroli liczników, bądź pozostawienia informacji dla sąsiada. W innych przypadkach osoby te oferują różne usługi, np. sprzedaż towarów w atrakcyjnych cenach.

Dzięki funkcjonariuszom z wydziału kryminalnego na Targówku, którzy z wielkim zaangażowaniem analizowali zgłoszenia z terenu dzielnicy, w ubiegły czwartek do policyjnej izby zatrzymań trafiły dwie osoby podejrzane o kradzieże podobną metodą. Sławomir K. oraz Grażyna Z. usłyszeli zarzuty w czterech takich sprawach. Działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży 13 tys. złotych na szkodę starszych osób. Ponieważ Sławomir K. był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, odpowie w warunkach recydywy.  41-latek nie uniknie także odpowiedzialności za kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował mężczyznę na 2 miesiące.

źródło: KSP

Policjanci apelują: jeżeli zjawiła się u Was osoba podająca się za przedstawiciela jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy faktycznie była do Was kierowana. Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców powinien natychmiast skontaktować się z Komendą Rejonową Policji Warszawa VI pod numerem telefonu 22 603-75-56 lub z najbliższą jednostką Policji, pod numerem 997 lub 112.

źródło: KSP

Facebook