Najnowsze

Znęcali się ze szczególnym okrucieństwem

źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim

W niedzielę kilka minut po godzinie 5:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim został powiadomiony przez pogotowie ratunkowe o udzielaniu pomocy medycznej mężczyźnie, który posiada liczne obrażenia ciała. Funkcjonariusze, którzy podjęli w tej sprawie interwencję wstępnie ustalili, że ranny mężczyzna mógł być prawdopodobnie przez kilka ostatnich tygodni przetrzymywany przez dwóch mężczyzn w jednym ze starogardzkich mieszkań. Dodatkowo okazało się, że sprawcy tego przestępstwa strzelali do pokrzywdzonego z wiatrówki powodując liczne obrażenia ciała. Kryminalni ustalili personalia tych osób i już po kilku godzinach od zgłoszenia zatrzymali pierwszego ze sprawców. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego. W chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę.

W wyniku przeszukania mieszkania, w którym przebywał podejrzany 23-latek policjanci zabezpieczyli długą i krótką  broń pneumatyczną wraz ze śrutem, maczety, noże myśliwskie, sztylety oraz pałki drewniane. Funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 170 gramów środków odurzających wśród których była amfetamina, marihuana i mefedron. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania, w którym miał przebywać drugi ze sprawców śledczy zabezpieczyli ponad 1100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz łącznie ponad 100 gramów amfetaminy i marihuany. W przedmiotowej sprawie zatrzymano matkę 23-latka, do której należały zabezpieczone w mieszkaniu papierosy i środki odurzające.

źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim

W wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych, oraz szeroko zakrojonych działań poszukiwawczych kryminalni ustalili mieszkanie, w którym ukrywał się drugi ze sprawców. Dzisiaj nad ranem mężczyzna został zatrzymany. 40-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego trafił do policyjnego aresztu. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego zdarzenia, trwa analiza zabezpieczonego materiału dowodowego. W najbliższym czasie zatrzymane w tej sprawie osoby usłyszą między innymi zarzuty dotyczące znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, uszkodzenia ciała, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

źródło: KPP w Starogardzie GdańskimFacebook