Przemyt suszu tytoniowego

źródło: CBŚP

Policjanci olsztyńskiego CBŚP ustalili, że na terenie powiatu iławskiego, działa zorganizowana grupa przestępcza trudniąca się przemytem suszu tytoniowego do Polski. W kraju towar był sprzedawany. Według wiedzy funkcjonariuszy CBŚP, przemytnicy działali od maja 2015 do czerwca 2016 roku. W tym czasie, sprowadzili do Polski około 300 ton suszu tytoniowego. Podatek akcyzowy, którego nie zapłacili to ponad 144 mln złotych. Policjanci CBSP wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego w Olsztynie, wkroczyli jednocześnie do lokali, w których przebywali członkowie grupy. Zatrzymali 5 mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami powiatu iławskiego i nowomiejskiego.

Policjanci zabezpieczyli pieniądze i luksusowe samochody o wartości przekraczającej 200 tys. złotych. Prokurator Regionalny w Gdańsku, przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i licznych przestępstw karno – skarbowych. Lider usłyszał dodatkowo zarzut związany z kierowaniem grupą. Mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności, szefowi grupy nawet do 10 lat więzienia.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozory i zakaz opuszczania kraju. Przypomnijmy, jest to kontynuacja sprawy z czerwca 2015 roku. Wówczas policjanci olsztyńskiego CBŚP wspierani przez funkcjonariuszy Izby Celnej i Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu. Wtedy zabezpieczono 50 ton suszu tytoniowego i maszynę służącą do jego produkcji.

źródło: CBŚP

Facebook