Wpadka pedofila

źródło: KSP

Policjanci ze Śródmieścia we współpracy z prokuraturą okręgową w Warszawie oraz prokuraturą rejonową Warszawa Śródmieście Północ zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie, postawienie zarzutów oraz skierowanie do sądu aktów oskarżenia przeciwko 47-letniemu Zenonowi L Sprawa miała swój początek w kwietniu 2014 roku. To wtedy policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu wykonujący czynności pod nadzorem  prokuratury rejonowej Warszawa Śródmieście Północ zatrzymali 44-letniego wtedy Zenona L. Żmudna praca operacyjna śródmiejskich policjantów pozwoliła na ustalenie danych personalnych mężczyzny ukrywającego się pod innym nazwiskiem oraz „namierzenie” miejsca i czasu ewentualnego spotkania z osobą małoletnią. Mężczyzna wpadł w zorganizowaną przez policjantów zasadzkę.

Jak ustalili policjanci podejrzany od około 3 lat prawdopodobnie spotykał się z chłopcami w wieku od 14 do 18 lat płacąc im za czynności seksualne. W 2014 roku Zenon L. usłyszał prokuratorskie zarzuty między innymi z artykułu 200 § 1 kk w związku z art. 12 kk i decyzją sądu trafił do aresztu. Już wtedy było wiadomo, że sprawa ma charakter rozwojowy, a pokrzywdzonych i zarzutów może być znacznie więcej. Policjanci zabezpieczyli w tej sprawie między innymi treści korespondencji, wykazy kontaktów, elektroniczne nośniki danych, komputery, kamerę i inne rzeczy.

Kontynuowane od tamtej pory czynności procesowe przez policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu doprowadziły do zgromadzenia obszernego materiału dowodowego, który pozwolił prokuraturze okręgowej w Warszawie na postawienie obecnie 47-letniemu już mężczyźnie kolejnych 20 zarzutów dotyczących przestępstw na tle seksualnym, w tym po raz kolejny tego najpoważniejszego z art. 200 § 1 kk, obcowania płciowego z małoletnim poniżej 15 roku życia. Za te przestępstwa zatrzymanemu zgodnie z kodeksem karnym może teraz grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów prawnych o sprawdzanie tego, z jakich stron w internecie korzystają dzieci, co robią w sieci oraz z kim i po co się komunikują zarówno poprzez komputer, jak i telefon komórkowy.
W przypadku zauważenia niepokojących sygnałów prosimy o natychmiastowy kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami w najbliższej jednostce policji.

 

źródło: KSP

Facebook