EUPST II

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

Na terenie Polski odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego szkolenia w ramach projektu EUPST II – European Union Police Services Training II od. Ideą tego przedsięwzięcia jest wzmocnienie zdolności zarządzania kryzysowego sił policyjnych państw uczestniczących oraz wymiana doświadczeń w tym zakresie. Szkoła Policji w Słupsku kolejny rok z rzędu jest polskim gospodarzem szkolenia.

W trakcie ubiegłotygodniowego spotkania roboczego ustalono wstępny program szkolenia. Większość zajęć odbywać się będzie na terenie Szkoły Policji w Słupsku. Jedno z większych zajęć symulacyjnych przeprowadzone będzie jednak poza terenem Szkoły – na nadmorskiej plaży w Ustce.
Zajęcia będą obejmować problematykę działań policyjnych na misjach (dotychczasowe doświadczenia z misji między innymi w Liberii, Gruzji, Kosowie). Uczestnicy wezmą tez udział w akcji poszukiwawczej wykorzystując do tego nowoczesne lokalizatory GPS. Program szkolenia przewiduje również zajęcia na strzelnicy; całość uzupełnią zajęcia wykładowe. Warto również podkreślić, że zgodnie z decyzją Komendanta Głównego Policji osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie ubiegłorocznej i tegorocznej edycji szkoleń EUPST II w Polsce są wykładowcy słupskiej Szkoły Policji podinsp. Sebastian Majchrzak i podkom. Michał Kurdziel.
Udział we wrześniowym szkoleniu weźmie około 50 policjantów z państw Unii Europejskiej i Unii Afrykańskiej. Projekt EUPST II w Słupsku i Ustce potrwa od 25 do 29 września.

 

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

Facebook