Skradzione tablice z grobu żołnierzy AK

źródło: Policja Lubelska

Policjanci opolskiej jednostki zostali powiadomieni przez jedną z mieszkanek Opola Lubelskiego o tym, że pod koniec lipca nieznani sprawcy ograbili sześć grobów żołnierzy Armii Krajowej znajdujących się na opolskim cmentarzu. Złodzieje zdemontowali i ukradli sześć metalowych tablic nagrobnych, dwie zaś uszkodzili powodując straty wartości około 1500 zł. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcy mogą próbować sprzedać tablice w punktach skupu złomu.

Osoby, które posiadają informacje na temat losu tablic lub sprawców kradzieży proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Opolu Lubelskim pod nr tel. (81) 828-82-10 bądź pod numer alarmowy 997. Policja zapewnia anonimowość.

Policjanci apelują również do właścicieli i pracowników skupów złomu, aby zwrócili uwagę na to, czy w ostatnim czasie ktoś próbował sprzedać metalowe tablice wyglądem zbliżone do zamieszczonej na zdjęciu. Jest to istotne dla nas wszystkich, by przedmioty stanowiące dziedzictwo narodowe wróciły na miejsce, a sprawcy tej dewastacji ponieśli zasłużoną karę.

 

źródło: Policja Lubelska

Facebook