Specjalista od toyoty

źródło: KSP

Ubiegłej środy kryminalni wołomińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej ustalili, że na jednym z parkingów w Wołominie może znajdować się pojazd pochodzący z kradzieży. Policjanci postanowili sprawdzić to miejsce. Tam zauważyli toyotę corolla verso na krakowskich numerach rejestracyjnych oraz wybitą małą szybkę w drzwiach kierowcy. Wszystko wskazywało na to, że pojazd mógł pochodzić z przestępstwa. Policjanci podjęli decyzję o obserwacji pojazdu, co szybko przyniosło zamierzony efekt. Do toyoty podszedł młody mężczyzna, otworzył drzwi i położył coś na tylne siedzenie. Po chwili do samochodu podjechała też laweta. Kierowca samochodu dostawczego oraz mężczyzna, który był jako pierwszy przy toyocie zaczęli wciągać ją na lawetę. W tym momencie kryminalni przystąpili do zatrzymania obu mężczyzn.

Sprawdzenie w policyjnym systemie toyoty wskazało, że została ona skradziona na terenie warszawskiego Ursusa. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. 26-latka oraz kierowcę i właściciel lawety przewieziono do jednostki Policji w Wołominie. Po przesłuchaniu kierowca lawety został zwolniony, a Paweł H. trafił do policyjnej celi. Podczas przeszukania mieszkania 26-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo ponad 83 gramy białej substancji, co do której zachodzi podejrzenie że są to środki odurzające.

Prowadzone przez kryminalnych i policjantów wydziału dochodzeniowo – śledczego wołomińskiej komendy czynności, w tym zebrany materiał dowodowy oraz analiza podobnych zdarzeń wskazywała, że Paweł H. mógł dopuścić się nie tylko tej jednej kradzieży pojazdu. 26-latkowi, funkcjonariusze przedstawili łącznie 6 zarzutów kradzieży samochodów, tylko jednej marki – toyota corolla verso, z czego 4 skradzionych na terenie Warszawy, 2 w Legionowie. Łączna wartość skradzionych pojazdów została oszacowana na 110 tys. złotych.

Teraz Pawłowi H. może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo może usłyszeć zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Funkcjonariusze zapowiadają kolejne zatrzymania zarówno w tej jak i innych sprawach powiązanych z kradzieżami pojazdów na terenie powiatu wołomińskiego i garnizonu warszawskiego.

źródło: KSP

 

Facebook