„Drugstop”

źródło: Policja Śląska

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego otrzymali materiały edukacyjne, zakupione i sfinansowane w ramach projektu polsko-czeskiego. Środki dydaktyczne służą im podczas szkoleń, skierowanych do młodzieży i dorosłych. W walizkach edukacyjnych znajdują są rekwizyty i przedmioty, które młodzi ludzie mogą mieć w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

Dorośli chętnie czerpią wiedzę na ten temat. Chcą wiedzieć z jakimi środkami mogą mieć do czynienia, jak wygląda dany narkotyk, w czym może być przechowywany oraz jakie jest jego działanie. W piątek mundurowi szkolili wychowawców z Domu Dziecka w Gorzyczkach.

Kolejnym etapem współpracy transgranicznej w obszarze walki z przestępczością narkotykową jest powstanie aplikacji multimedialnej. Zachęcamy do pobrania na telefon aplikacji o nazwie „DRUGSTOP”. Została ona opracowana przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i od 12 października możną ją bezpłatnie pobrać ze sklepów „Google Play” i „AppStore”. Aplikacja zawiera 7 głównych działów, a zawarte w nich informacje mogą być pomocne w prowadzonych na co dzień działaniach profilaktycznych. Znajdziemy tam m.in. informacje na temat konsekwencji używania środków psychoaktywnych, odpowiedzialności karnej, dane teleadresowe placówek pomocowych z województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego wraz z umiejscowieniem ich na mapie.

 

źródło: Policja Śląska

Facebook