Sprawca zostawia ślad

źródło:Policja

Na początku br. piscy kryminalni otrzymali informację o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie miasta. Jak ustalili policjanci, sprawca wykorzystując dłuższą nieobecność domowników, wybił szybę w okienku piwnicznym. W ten sposób dostał się do środka. Z mieszkania zginęło wiele cennych przedmiotów. Sprawca zabrał m.in. blisko 3000 złotych, klaser z monetami, biżuterię, kino domowe, głośniki oraz dwa piloty do telewizora. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 9.000 złotych.

Policjanci pracując na miejscu włamania, przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyczny zabezpieczył ślady biologiczne, traseologiczne i daktyloskopijne. Jeden z tych śladów okazał się bardzo pomocny w ustaleniu sprawcy włamania. Technik ujawnił bowiem wyraźny odcisk obuwia sprawcy, który pomógł w ustaleniu i zatrzymaniu osoby podejrzanej o kradzież z włamaniem.

Okazało się, że związek z tym zdarzeniem ma 38-letni mieszkaniec Pisza, u którego policjanci znaleźli obuwie odpowiadające śladom zabezpieczonym na miejscu zdarzenia. Mężczyzna ten został zatrzymany. Śledczy ustalili, że jest on sprawcą włamania do domu jednorodzinnego, ale także do nowo budowanego sklepu. Z obiektu handlowego zginęły dwa klimatyzatory, nagrzewnica oraz dwie szlifierki o łącznej wartości strat blisko 5.000 złotych.

Część przedmiotów skradzionych z domu jednorodzinnego oraz obiektu handlowego została odzyskana przez kryminalnych. 38-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Kryminalni przedstawili mu jeszcze trzeci zarzut dotyczący posiadania amfetaminy.

Za popełnienie tych przestępstw 38-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło:Policja Warmińsko-Mazurska

Facebook