„ROZMOWY Z SERYJNYMI MORDERCAMI” CHRISTOPHER BERRY-DEE

Christopher Berry-Dee jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach.

Unikatowe wywiady przeprowadzone przez autora w kilkunastu najcięższych zakładach karnych świata, rejestrowane na taśmie magnetofonowej i filmowej, zawierają opisy przerażających czynów. Książka natychmiast stała się klasyką reportażu kryminalnego. Nie tylko opisuje spotkania z najbardziej amoralnymi ludźmi na świecie, ale także przytacza ich własne relacje na temat dokonanych przestępstw. Daje w ten sposób czytelnikom wgląd w psychikę ludzi, którzy popełnili najgorszą możliwą zbrodnię bezlitośnie pozbawili życia inną istotę ludzką.

W serii ukażą się także:

  • Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów (premiera: 15.04.2020)
  • Rozmowy z seryjnymi morderczyniami. Królowe zbrodni (premiera: 17.06.2020)
  • Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie (premiera: 12.08.2020)


CHRISTOPHER BERRY-DEE jest bezpośrednim potomkiem doktora Johna Dee, nadwornego astrologa królowej Elżbiety I. Służył w elitarnej formacji zielonych beretów Royal Marines, założył Instytut Badań Kryminologicznych (The Criminology Research Institute, CRI), którego był przez jakiś czas dyrektorem, a ponadto pełnił funkcję wydawcy i redaktora naczelnego czasopisma The Criminologist – najstarszego na świecie periodyku poświęconego wymiarowi sprawiedliwości, penologii, psychiatrii i psychologii sądowej, reformie systemu karnego, sądownictwu i różnorodnym zagadnieniom związanym z kryminologią.

 

Christopher Berry-Dee występował w telewizji jako konsultant w sprawach seryjnych zabójstw; był również współproducentem i prowadzącym cenionego cyklu filmów dokumentalnych The Serial Killers. Ponadto pełnił funkcję konsultanta w sprawach Freda i Rose Westów, Iana Bradyʼego i Myry Hindley oraz doktora Harolda Shipmana w cyklu filmów telewizyjnych Born to Kill wyprodukowanym przez grupę Twofour.

Znaczące sukcesy książkowe Christophera Berryʼego -Dee to między innymi Monster, książka poświęcona amerykańskiej seryjnej morderczyni Aileen ‘Lee’ Carol Wuornos, oraz Dad Help Me Please, opis tragicznej historii Dereka Bentleya powieszonego za niepopełnione morderstwo. Pierwsza z nich stała się podstawą filmu Monster, druga zaś filmu Let Him Have It z udziałem Christophera Ecclestoneʼa.

 

źródło:Wydawnictwo Czarna Owca

Facebook