Ukrył się pod łóżkiem

źródło:Policja Śląska

Dyżurny z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach otrzymał informację o włamaniu do domu jednorodzinnego przy ulicy Wodzisławskiej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Posterunku Policji w Świerklanach. Stróże prawa zaczęli sprawdzać mieszkanie. Już po chwili, w jednym z pokoi zauważyli włamywacza, który ukrył się… pod łóżkiem. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, uszkodził on drzwi w mieszkaniu, licznik energii elektrycznej, bojler elektryczny oraz skradł alkohol.

Szybko również wyszło na jaw, że to nie jedyne przestępstwo, jakie ma on na swoim koncie. W wyniku dalszych czynności okazało się, że 22-latek na początku marca br. usiłował włamać się przez pomieszczenia piwniczne do Ośrodka Zdrowia w Świerklanach. Wówczas dokonał licznych zniszczeń wewnątrz budynku na szkodę Urzędu Gminy. Straty oszacowano na kwotę blisko 5 tysięcy złotych. Podejrzany podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Przypominamy, że Posterunek Policji w Świerklanach działa od lutego br. po jego przywróceniu i gruntownym wyremontowaniu. Była to odpowiedź na oczekiwania i potrzeby mieszkańców, a przedsięwzięcie doszło do skutku dzięki zaangażowaniu lokalnego samorządu oraz kierownictwa śląskiego garnizonu.

źródło:Policja Śląska

Facebook