Najnowsze

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

źródło: KWP w Katowicach

9.07.2020 r. w godzinach wieczornych, w centrum miasta dwaj mieszkańcy w wieku 28 i 46 lat spotkali 45-letniego mieszkańca Będzina. Mężczyźni postanowili wspólnie napić się alkoholu. Zakupioną w pobliskim sklepie wódkę i piwo wypili w krzakach w pobliżu torowiska kolejowego przy ulicy Małachowskiego. W trakcie spotkania pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki. W pewnym momencie 28-latek wraz ze starszym o 17 lat kompanem zaatakowali 45-latka. Ofiara została dotkliwie pobita. Odchodząc oprawcy podpalili odzież mężczyzny.

Ciało 45-latka zostało znalezione następnego dnia około godziny 4:30 przez przypadkowego świadka, który przejeżdżał w pobliżu miejsca przestępstwa na rowerze. Śledczy, którzy zajęli się sprawą, bardzo szybko ustalili tożsamość denata. Obrażenia na ciele 45-latka jednoznacznie wskazywały na bezpośredni udział innych osób w jego śmierci. Intensywne poszukiwania doprowadziły będzińskich i katowickich policjantów w sobotę, 11.07.2020 r., do jednego z mieszkań w centrum miasta. Tam kryminalni zatrzymali obu sprawców przestępstwa. Śledczy w trakcie czynności zabezpieczyli też wiele śladów i dowodów zbrodni.

Na wniosek Policji i prokuratury sprawcy przestępstwa, decyzją będzińskiego sądu zostali wczoraj, 13.07.2020 r., tymczasowo aresztowani.

Za zabójstwo dokonane ze szczególnym okrucieństwem grozi im dożywotnie więzienie.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook