W dniu zabójstwa wspólnie z ofiarą pił alkohol

źródło: KWP w Katowicach

W czwartek wieczorem dyżurny Komisariatu Policji w Ustroniu odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że w jednym z domów w Dzięgielowie znajduje się ciało mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowano patrol Policji oraz pogotowie. Policjanci szybko zjawili się we wskazanym miejscu. Niestety w momencie podjęcia interwencji 56-latek już nie żył. Ciało zostało znalezione w garażu budynku, poprzez który, jak się okazało, sprawca wchodził do domu.

Policjanci podczas czynności na miejscu zdarzenia zauważyli 54-letniego mieszkańca budynku, który był pod wpływem alkoholu. Agresywny mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów z Ustronia, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik, którzy przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady z miejsca zbrodni. Policjanci ustalili i przesłuchali pierwszych świadków. Trwające blisko dobę intensywne czynności doprowadziły do zebrania dowodów, dzięki którym sprawcy przedstawiono zarzut zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu.

Policjanci ustalili, że 54-latek w dzień zabójstwa wspólnie z ofiarą pił alkohol. Między nimi doszło do kłótni, podczas której sprawca uderzył ciężkim narzędziem ofiarę, w wyniku czego 56-latek zmarł na miejscu zdarzenia. Na wniosek prokuratury, cieszyński sąd postanowił zastosować wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Cieszynie.

Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook