Zakończono działania poszukiwawcze

źródło:Policja Lubuska

Zakończyły się trwające od poniedziałku poszukiwania dwóch nastolatków, którzy zaginęli w miejscowości Ledno. Policyjna akcja poszukiwawcza, to były jedne z największych tego typu działań w województwie lubuskim.

Niestety potwierdził się czarny scenariusz – obaj chłopcy nie żyją. Ich ciała zostały wyłowione z Odry – 13-letniego Filipa znaleźli w piątek żołnierze ćwiczący na poligonie w okolicach Krosna Odrzańskiego, natomiast 15-letniego Marka odnaleziono w niedzielę, w okolicach Ledna. Ciała nastolatków zabezpieczono do sekcji, natomiast policjanci zajęli się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia i będą ustalać jak mogło do niego dojść. Policjanci składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli ich w tych niezwykle trudnych działaniach. Szczególne podziękowania należą się strażakom ochotnikom ze specjalnej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej z  Jarogniewic, którzy od początku bez przerwy służyli swoją wiedzą i doświadczeniem podczas koordynacji wykorzystania sił do poszukiwań oraz pilnowali, aby wyznaczony teren został dokładnie sprawdzony.

Dziękujemy płetwonurkom z Państwowej Straży Pożarnej, bez których zaangażowania nie byłoby możliwe tak dokładne i sprawne działanie. Ogromną pomocą służył także biegły sądowy płetwonurek pan Marcel Korkuś.

Dziękujemy wszystkim operatorom sprzętu technicznego łodzi, dronów, pilotom policyjnych śmigłowców, funkcjonariuszom i psom tropiącym ze szkoły psów służbowych w Neustadt koło Drezna (Saksonia), członkom grupy Ratownictwo Wodne – Sława Doceniamy ogromnie udział wolontariuszy – właścicielom samochodów terenowych z Klubu Turystyka Off-Road, którzy bezinteresownie zaproponowali swoją pomoc, dziękujemy wszystkim mieszkańcom  wsi i miasteczek, którzy wykorzystując swój sprzęt i pojazdy aktywnie brali udział w sprawdzaniu wyznaczonych przez policję terenów.

Ogromne wsparcie dla ekip poszukiwawczych wykazali mieszkańcy gmin Trzebiechów i Sulechów, którzy udostępnili pomieszczenia dla sztabów i dowódców poszukiwań, a także przygotowali dla wszystkich posiłki. Dziękujemy funkcjonariuszom, którzy wspomagali nas w poszukiwaniach wraz z Mobilnym Centrum Wsparcia Poszukiwań z Komendy Głównej Policji. Podziękowania należą się także żołnierzom 5.Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim, którzy błyskawicznie zareagowali na prośbę o współdziałanie i włączyli się do poszukiwań.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym policjantom, strażakom, żołnierzom i wolontariuszom z innych powiatów i województw, których nie sposób wszystkich wymienić, a którzy aktywnie i ofiarnie włączyli się w pomoc w działaniach poszukiwawczych.

źródło:Policja Lubuska

Facebook