Najnowsze

Jak zostać prywatnym detektywem?

fot. Agencja Detektywistyczna DKDetektyw

Kogo widzicie przed oczami, gdy pytają was o prywatnego detektywa? Kim jest ten człowiek, który niejednokrotnie stawał się bohaterem kryminalnych intryg w wykonaniu uzdolnionych pisarzy? Człowiek zagadka, niczym kameleon doskonale maskujący swą obecność w każdym środowisku? Niewidzialny, a jednak, konsekwentnie podążający za figurantem. Dokumentujący wstydliwe przewinienia niewiernych i nieuczciwych (ale czy złych?). Co więcej, wytrawny gracz podejmujący ryzykowną grę opartą na zbójecko wykalkulowanych zasadach? Wyrachowany, cwany, a może bezczelny w dochodzeniu do prawdy materialnej? Bez względu na to, jaką wiedzę i wyobrażenia o detektywach posiadacie i jak bardzo owe wyobrażenia znajdują swoje potwierdzenie w rzeczywistości, zachęcam do poszukiwań odpowiedzi na najbardziej frapujące was pytania u źródła.

Nie wiecie czego spodziewać się na rozmowie z detektywem, z jakimi sprawami można się do niego zgłosić, jakiej pomocy oczekiwać? A może sami chcielibyście spróbować swoich sił w zawodzie detektywa? Tylko czy sceny prezentowane w serialach kryminalnych są odbiciem realnych spraw powierzanych detektywom? Bez obaw, detektyw Dawid Kuciel stworzył wyjątkowy poradnik zarówno dla klientów jak i potencjalnych przyszłych detektywów. W sposób przejrzysty, zrozumiały, bez zbędnych dywagacji ukazał świat detekwtywistyki widziany od samej podszewki. Jaki jest ten świat? Przekonajcie się sami. Z pewnością wiele rzeczy wzbudzi mieszane uczucia. Oczekiwania klientów, granice prawno-etyczne, zasady postępowania, czarne owce detektywistyki. Czy pomimo rzucanych kłód, niezliczonych ilości przeszkód i murów do pokonania warto iść tą drogą? Jaką cenę płaci się za bycie detektywem a jaką cenę płacą klienci za korzystanie z wiedzy i czasu detektywa? Dużo odpowiedzi na trudne pytania oraz wiele ciekawych i cennych wskazówek znajdziecie w książce Dawida Kuciela. Autor krok po kroku pokaże wam co zrobić, aby spełnić marzenia o zostaniu detektywem. Wskaże na co szczególnie warto zwrócić uwagę, czego unikać. Garść niezwykle potrzebnych porad dla nowicjuszy i dla tych, którzy rozważali kiedykolwiek skorzystanie z pomocy detektywa.

Wiedza już dziś jest na wyciągnięcie ręki. Dlaczego zatem z niej nie skorzystać? Filmowe sceny seriali kryminalnych na stałe wpisują się w naszą pamięć, tworząc elementy romantycznej koncepcji detektywa-bohatera, walczącego ze złem tego świata. Nieśmiertelnego, nieomylnego, wszechwiedzącego, niemal wyszkolonego do zadań specjalnych. Piękne to i wspaniałomyślne, reżyserom fikcji należą się gromkie brawa. Życie jednak pisze swoje własne, a niekiedy i barwniejsze scenariusze. Prawdziwi detektywi muszą stawiać czoła realnym problemom. Tutaj nikt nie krzyknie „stop”, poszczególne kadry przewijają się w swoim własnym, z góry nienarzuconym tempie. Uczestnicy zdarzeń są autentyczni, zaś ich problemy mocno destrukcyjne, wręcz dogłębnie wyniszczające. To często tragedie rodzinne, osobiste katastrofy, serie nieszczęść i dołów z których niejednokrotnie ciężko wyjść o własnych siłach. I temu wszystkiemu przygląda się on, detektyw, przez pewien czas będący częścią świata swoich klientów.

Czy jesteście gotowi zmierzyć się z prawdą o ludzkich problemach? Każda ze spraw jest na swój sposób inna, wyjątkowa, niepowtarzalna. Zachęcam do wejścia w świat detektywistyki, świata pełnego wyzwań. Dawid wykonał naprawdę kawał świetnej roboty, wyznaczając tropy prowadzące do realizacji pasji i marzeń. Droga może być długa i kręta, a sama podróż równie fascynująca jak jej cel. Sięgnijcie po wiedzę zawartą w książce „Jak zostać prywatnym detektywem” i ponownie zadajcie sobie pytanie „Kogo widzicie przed oczami, gdy pytają was o prywatnego detektywa?. Ciekawa jestem jak będzie brzmiała wasza odpowiedź.

Autor: Dawid Kuciel
Tytuł:
Jak zostać prywatnym detektywem
Wydawca: www.dkdetektyw.pl
ISBN:
978‒83‒961290‒0-0
Liczba stron:
172

Facebook