TOKYO VICE. MROCZNA TWARZ JAPONII

fragm.okładki/ Wyd. Poradnia K.

29 września br. nakładem wydawnictwa Poradnia K. ukaże się książka Jake’a Adelsteina o brutalnych sekretach yakuzy. W przygotowaniu jest serial HBO oparty na jej motywach.

Jake Adelstein jest jedynym amerykańskim dziennikarzem śledczym, który został dopuszczony do tajemnic japońskiego świata przestępczego. Przez dwanaście lat pisał o ciemnej stronie Japonii: morderstwach, wyłudzeniach, handlu ludźmi, przestępstwach podatkowych i oczywiście yakuzie. Pracował dla jednej z największych japońskich gazet, gdzie rozpoczął śledztwo w sprawie korupcji w tokijskiej policji. Doprowadziło to do skandalu, który wstrząsnął całym krajem i sprawił, że Adelstein musiał zmierzyć się z groźbami pod adresem swoim i swojej rodziny. Za jego głowę wyznaczono wysoką cenę.

Tokyo Vice to wciągająca opowieść o kulisach japońskiej przestępczości, która pokazuje nieznane oblicze Japonii; intrygująca kronika przemiany nieopierzonego dziennikarza w doświadczonego reportera, który pokonał strach i powrócił, by walczyć.

Z przedpremierowych recenzji:

Czas odkryć brutalną twarz Japonii – Kamil Piłaszewicz, W tonacji kultury

Trochę reportaż, trochę biografia, Tokyo Vice ujęło mnie bezpośredniością i szczerością, z jaką Adelstein mówi o tych mniej sympatycznych stronach zawodu dziennikarza śledczego. Zabójstwa, napady, porwania i zaginięcia są tak naprawdę tłem i myślę, że taki układ mówi więcej o realiach jego pracy, niż zrobiłby to cały elaborat – Dociekliwy_Kotek, Lubimyczytać.pl

(…) Adelstein przeniknął jako dziennikarz do świata przestępczego tego wielkiego kraju. Swoją publikacją oprowadza nas nie tylko po Japonii, jakiej nie znamy, ale również pokazuje nam świat, z jakim na co dzień nie chcielibyśmy mieć do czynienia. Książka wspaniale napisana, opływa w szczegóły, fascynuje tematem i pokazuje wielką odwagę pisarza – Anna Bruchal, Po prostu czytaj

Premiera: 29.09.2021

Facebook