Najnowsze

Morderstwa przy trasie

źródło: KOMMITET PR

Grażyna Biskupska była naczelnikiem wydziału ds. zwalczania aktów terroru w Komendzie Stołecznej Policji, a potem naczelnikiem w Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji. Dziesięć lat temu przeszła na emeryturę, ale znowu jest o niej głośno, a to za sprawą nadchodzącej premiery 2. sezonu dokumentalnej serii CBS Reality, w której opowiada o brutalnych zabójstwach popełnionych na terenie Warszawy i okolic w ciągu ostatnich 20 lat. W programie Biskupska rozmawia z ekspertami policyjnymi, którzy prowadzili te śledztwa; łączyli pozornie niezwiązane fakty, tropili morderców, brali udział w zatrzymaniach, przesłuchaniach oraz zbierali dowody potwierdzające winę sprawców.

Robert Duchnowski

W 2. odcinku serii przenosimy się do 2015 roku, kiedy to trasa wylotowa nr 631, prowadząca z Warszawy w stronę Nieporętu, stała się głośna z powodu brutalnych morderstw, których ofiarami padły pracownice seksualne proponujące kierowcom swoje usługi.

6 sierpnia wieczorem na komisariat w Ząbkach zadzwonił zdenerwowany mężczyzna, który zgłosił zaginięcie swojej żony. Okazało się, że jego partnerka była jedną z kobiet pracujących przy trasie. Następnego dnia rano policjanci rozpoczęli działania – przeprowadzili wywiady wśród pań, rozmawiali z osobami, które znały zaginioną, sprawdzili nagrania z monitoringu. Prowadzili także przeszukania terenu, podczas których natrafili na ciało kobiety.

W toku śledztwa zostało ustalone, że dziewczyna stała sama przy trasie i nie wiadomo było, z kim spotkała się ostatni raz. Żadna z jej koleżanek nie zapamiętała auta, do którego po raz ostatni wsiadła ofiara. Nikt też nie wiedział czym kierował się morderca. Pracownice seksualne w trakcie zeznań opowiedziały policjantom o agresywnych klientach, dziwnych wymaganiach, podzieliły się zapisanymi numerami rejestracyjnymi samochodów należących do podejrzanych mężczyzn. Jednak nie udało się trafić na podejrzanego.

Radosław Ściborek

Po zapoznaniu się z dowodami oraz zeznaniami świadków, policjanci wrócili do sprawy morderstwa prostytutki, do którego doszło w tym samym miejscu, ale dwa miesiące wcześniej. Okazało się, że między dwoma przypadkami jest wiele podobieństw. Jednak funkcjonariusze prowadzący śledztwo zaczęli się bać najgorszego: że zabójstw będzie więcej…

Inspektor Grażyna Biskupska i zaproszeni przez nią eksperci jeszcze raz prześledzą tę historię. Opowiedzą o skrupulatnym śledztwie i działaniach, które umożliwiły namierzenie samochodu sprawcy, a w konsekwencji dotarcie do człowieka, który rzucił cień na trasę 631.

Emisja 2. odcinka serii true crime „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” w poniedziałek, 8 listopada o 22:00 na CBS Reality Powtórka 1. odcinka – o strzelaninie w Parolach – odbędzie się tego samego dnia o 21:00.

Na premierowe odcinki serii zapraszamy w każdy poniedziałek o 22:00 na kanale CBS Reality.

źródło: KOMMITET PR

Facebook