Zatrzymanie chemika

źródło:CBŚP

Policjanci Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji dotarli do miejsca na terenie woj. śląskiego, gdzie produkowano substancję psychotropową oraz środek niezbędny do produkcji narkotyku. Na terenie prywatnej posesji jednego z podejrzanych działały dwie linie technologiczne do wytwarzania amfetaminy oraz jej prekursora, tj. BMK. Laboratorium znajdowało się w przygotowanych pomieszczeniach gospodarczych oraz w garażu. W jednym z pomieszczeń podczas wytwarzania amfetaminy wpadł 57-letni mężczyzna. Do sprawy zatrzymano także 37-latka oraz 55-letniego mężczyznę.

Łącznie podczas działań zabezpieczono ponad 4 kg amfetaminy w postaci stałej oraz 1,7 l płynnej amfetaminy, co pozwoliłoby na wygenerowanie ponad 13 tysięcy porcji dilerskich amfetaminy, wartych blisko 100 tys. zł. Ponadto policjanci znaleźli i przejęli blisko 1,3 kg marihuany, 2,5 l nowej substancji psychotropowej o bardzo silnym działaniu oraz ponad 2 l BMK, z czego można by wytworzyć blisko 2 kg amfetaminy.

Ponadto w jednym z pomieszczeń ujawniono wyroby akcyzowe. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze Małopolskiej Służby Celno-Skarbowej (KAS), którzy zabezpieczyli 890 kg krajanki tytoniowej. Ci funkcjonariusze zajmują się także wyjaśnianiem tego wątku w sprawie. Trzech zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

źródło:CBŚP

Facebook