Luba i Negat

źródło: Policja Łódzka

Policyjne psy służbowe są nieocenioną i znakomitą pomocą w służbie. Ich szkolenia odbywają się systematycznie na terenie całego garnizonu łódzkiego. 30 grudnia 2021 roku w miejscowości Sójki na terenie powiatu kutnowskiego, odbyło się takie szkolenie. Szkolenie poprowadził starszy specjalista Włodzimierz Gossa z KWP w Łodzi.

Przeprowadzone szkolenie miało na celu sprawdzenie umiejętności czworonogów pod kątem posłuszeństwa, szybkości reagowania i obrony przewodnika. Policjanci przygotowali dla swoich podopiecznych zadania, z którymi psy mogą spotkać się w codziennej służbie. Podczas szkolenia, które odbyło się 30 grudnia 2021 roku w pustostanach w miejscowości Sójki, psy służbowe musiały wykazać się dużą sprawnością fizyczną. W opuszczonych budynkach musiały odnaleźć i obezwładnić uzbrojonego agresywnego przestępcę. Luba i Negat bez najmniejszego trudu wykonały swoje zadanie, co może świadczyć o ich bardzo dobrym przygotowaniu do służby.

Tego typu szkolenia odbywają się systematycznie, raz w tygodniu, po to, aby czworonogi nie obawiały się zagrożenia i działały w każdej chwili, kiedy zaistnieje taka potrzeba.

 

źródło: Policja Łódzka

Facebook