Zatrzymany na autostradzie A2

źródło: KSP

Pod koniec ubiegłego roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku wpadli na trop grupy przestępczej związanej z przestępczością narkotykową. Według ustaleń śledczych grupa działała głównie na terenie powiatu otwockiego. Pomimo zatrzymania wtedy mężczyzny działającego w jej szeregach oraz zabezpieczenia 6 kg narkotyków, funkcjonariusze nadal intensywnie pracowali nad sprawą, zbierając materiał operacyjny i procesowy, który wskazywał na to, że mają do czynienia z przestępczością narkotykową na szeroką skalę.

Efektem ich pracy operacyjnej było wytypowanie kolejnych osób mogących brać udział w tym przestępczym procederze oraz miejsc, gdzie mogą znajdować się środki odurzające i substancje psychotropowe. Zaplanowana realizacja w warunkach szczególnego zagrożenia wymagała użycia specjalistycznych sił i środków oraz zastosowania specjalnej taktyki działania, dlatego też zostali zaangażowani w nią policjanci z CPKP „BOA” KGP, SPKP w Warszawie, Radomiu i Łodzi oraz innych komórek miejscowej jednostki.

33-letni „lider” zaangażowany w ten przestępczy proceder został zatrzymany na autostradzie A2. Funkcjonariusze, żeby zatrzymać prowadzony przez niego pojazd, oddali strzał z broni służbowej w oponę. Kiedy samochód zatrzymał się, kierowca został obezwładniony. W bagażniku pojazdu policjanci znaleźli torbę z 6 kg marihuany. Następnie funkcjonariusze weszli jednocześnie do sześciu mieszkań na terenie powiatu otwockiego. Podjęte działania doprowadziły do zatrzymania kolejnych czterech osób w wieku od 23 do 52 lat. W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 7 kg narkotyków w postaci marihuany, kokainy, mefedronu i haszyszu. Dodatkowo funkcjonariusze na jeden z posesji znaleźli amunicję do broni palnej oraz biżuterię mogącą pochodzić z przestępstw. Na poczet przyszłych kar kryminalni zabezpieczyli ponad 104 tysiące złotych.

Zatrzymani trafili do policyjnych cel. Prokurator prowadzący śledztwo przedstawił już wszystkim zatrzymanym zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, głównie dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, a jednemu z nich, 23-latkowi także zarzut posiadania amunicji do broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Otwocku wobec całej piątki podejrzanych osób zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania.

źródło: KSP

Facebook