Podejrzany o zlecenie zabójstwa swojego wspólnika

źródło: KWP w Poznaniu

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy współpracy sieci ENFAST w Biurze Kryminalnym Komendy Głównej Policji zatrzymali w Kępnie poszukiwanego Zoltana P., obywatela Węgier.

Akcja zatrzymania została przeprowadzona w środę 18.05 wieczorem. Do wytypowanego w Kępnie mieszkania weszła grupa bojowa Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który od pewnego czasu mieszkał tam w wynajętym mieszkaniu. Posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi.

Zoltan P. to jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców na Węgrzech i w Europie. Ukrywał się od 8 lat. Jest podejrzany o zlecenie zabójstwa swojego wspólnika. Brał udział w napadzie na grupę obywateli Chin, podczas którego doszło do strzelaniny z użyciem karabinów kałasznikow. 55-letni mężczyzna odpowiada także za kradzież 1,5 mln Euro w gotówce.

Komunikat o poszukiwanym był opublikowany na stronie Europes Most Wanted. Policjanci z Poznania współpracując z przedstawicielami policyjnej sieci współpracy międzynarodowej ENFAST zbierali informacje o poszukiwanym mężczyźnie. Z chwilą potwierdzenia jego prawdziwej tożsamości przygotowali akcję zatrzymania. Uciekinier będzie teraz przebywał w polskim areszcie, oczekując na ekstradycję do Węgier.

źródło: KWP w Poznaniu

Facebook