Specjalnie powołana grupa dochodzeniowo-śledcza

źródło: Policja

W miniony czwartek 16.06 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z kamienic w Inowrocławiu mogło dojść do groźnego zdarzenia, a na korytarzu znajduje się poraniony człowiek. Policjanci, którzy interweniowali w tej sprawie ustalili, że ranny może przebywać obecnie w jednym z mieszkań. Zapukali pod konkretny adres i tam, na podłodze, ujawnili leżącego mężczyznę. Niestety nie dawał on znaku życia. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, a przybyły lekarz stwierdził zgon i ujawnił na jego ciele obrażenia. Wszystko wskazywało na udział w zdarzeniu innych osób, dlatego dalsze czynności policjantów na miejscu odbyły się z udziałem prokuratora.

Kryminalni rozpoczęli działania mające na celu ustalenie tożsamości ofiary oraz tego co dokładnie się wydarzyło. Z zebranych informacji wynikało, że nieżyjący to 33-latek bez stałego miejsca pobytu. Tego samego dnia do sprawy został zatrzymany 24-letni lokator mieszkania, u którego ujawnione zostały zwłoki. Policjanci zabezpieczyli ślady oraz dowody, które mogą świadczyć o jego udziale w zdarzeniu. Na podstawie obszernego materiału dowodowego, doprowadzony przez kryminalnych do oskarżyciela mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Wniosek policji i prokuratury o tymczasowe aresztowanie sąd rozpatrzył pozytywnie.

W piątek zapadła decyzja, że najbliższe trzy miesiące spędzi tymczasowo za kratami. Na dzisiaj tj. 20.06 zaplanowana została sekcja zwłok 33-latka. Policjanci nadal pracują nad sprawą. Śledztwo ma na celu ustalenie dokładnych okoliczności oraz motywu zabójstwa.

źródło: Policja

Facebook