Powrót do aresztu

źródło: KSP

Poszukiwany listem gończym 51-latek, który nie powrócił do zakładu karnego z przerwy w odbywaniu kary, został zatrzymany przez policjantów stołecznego Wydziału Kryminalnego wspieranych przez kolegów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie.

Mężczyzna odsiadywał wyrok za pomocnictwo w kradzieży i znieważenie policjanta. W międzyczasie sąd zastosował przerwę w odbywaniu kary przez 51-latka, wskazując konkretną datę powrotu do zakładu karnego. Ostatecznie mężczyzna nie powrócił do więzienia, dlatego Sąd Okręgowy Warszawa Praga wystawił za nim list gończy.

Z uwagi na fakt, że istniało podejrzenie posiadania przez niego broni palnej oraz że mógł próbować ucieczki niezbędne było przygotowanie krok po kroku zatrzymania mężczyzny. Biorąc pod uwagę zagrożenie życia i zdrowia policjantów w zatrzymaniu 51-latka oprócz policjantów Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, brali też udział funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorytycznego Policji w Warszawie. Zatrzymanie miało dynamiczny charakter. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia powrócił do zakładu karnego, gdzie spędzi kolejne 2 lata i 7 miesięcy.

źródło: KSP

Facebook