Makabryczne morderstwo w okolicach Dukli

Po dwóch rewelacyjnie przyjętych thrillerach psychologicznych Anna Krystaszek zachwyca kolejną mrożącą krew w żyłach historią. Tym razem częstochowska autorka zabiera czytelników do Dukli, w okolice pustelni św. Jana, otoczonej gęstwiną lasów, gdzie czterdzieści lat wcześniej stało się coś strasznego. Kto zapłaci najwyższą cenę za tamte tragiczne wydarzenia?Pustelnia mordercy. Nieczystość” to trzymająca w napięciu opowieść o tym, jak zło rodzi zło. Premiera już 18 stycznia!

Makabryczne morderstwo w okolicach Dukli. W lesie nieopodal pustelni św. Jana znaleziono okaleczone zwłoki mężczyzny. Ofiara to ksiądz Tomasz, dobry znajomy prokuratora Hejdy i policjantów z częstochowskiej komendy. Pogodny, otwarty i bardzo lubiany. A jednak komuś się naraził. I to do tego stopnia, że przypłacił to życiem. Zamordowanemu wyłupiono oczy, obcięto język i uszy… Tak jakby zabójca chciał w ten sposób nawiązać do słynnego japońskiego przysłowia: „nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego”.

Ksiądz Tomasz dużo wiedział o swoich wiernych. Ufali mu, powierzali podczas spowiedzi największe sekrety. Pewni, że choćby najmroczniejsze, nigdy nie wyjdą na jaw.

Rusza śledztwo, którym kieruje komisarz Igor Szulc, zwany przez kolegów „Czarnym”. Wkrótce w okolicach Częstochowy z rzeki zostaje wyłowiony ludzki korpus. Badania potwierdzają, że to poszukiwana od tygodnia młoda kobieta. Kolejne przerażające znalezisko, kolejne okaleczone zwłoki. Czy te dwie brutalne zbrodnie mają ze sobą coś wspólnego? A może to tylko zbieg okoliczności, że wydarzyły się w tym samym czasie? I najważniejsze: dlaczego ksiądz Tomasz dzień przed śmiercią nalegał na spotkanie z „Czarnym”? O czym chciał rozmawiać z policją?

Pustelnia mordercy” to dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, porywający thriller psychologiczny, który czyta się jednym tchem. „Nieczystość” jest kolejnym po – „Zazdrości” i „Gniewie” – z siedmiu grzechów głównych, które posłużyły Annie Krystaszek za inspirację do stworzenia wstrząsającej historii kryminalnej. Podobnie jak w przypadku poprzednich książek, motywem przewodnim powieści są przede wszystkim ludzkie słabości, jednak wiele uwagi częstochowska pisarka poświęca także niezabliźnionym ranom z przeszłości – bolesnym doświadczeniom z dzieciństwa i przeżytym traumom, które odciskają piętno na dorosłym życiu bohaterów.

Wyjątkowego klimatu nadaje powieści Krystaszek sceneria, w której częściowo toczy się akcja. Tłem dla przedstawionej w książce intrygi kryminalnej jest położona w województwie podkarpackim Dukla. To tam, na wzgórzu Zaśpit znajduje się słynna pustelnia św. Jana.

Anna Krystaszek z wykształcenia pedagog, socjoterapeuta, z zamiłowania pisarka. Doświadczenia zdobyte podczas blisko piętnastoletniej pracy terapeutycznej stanowią inspirację w jej twórczości literackiej. W swoich książkach autorka stara się koncentrować na motywacjach bohaterów, które wynikają z ich trudnych przeżyć w przeszłości. W 2021 roku zadebiutowała thrillerem psychologicznym „W cieniu terapeutki. Zazdrość”, który spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem czytelników, a pół roku później również nakładem wydawnictwa MUZA ukazała się powieść „Wizje. Gniew”.

Facebook