Tajemnice śmierci

fragm.okładki "Po tamtej stronie" Ewa Ornacka wyd. Rebis

Co łączy mafię z duszami? Czy istnieje wspólny mianownik zbrodni i zjawisk paranormalnych? Dlaczego znana i ceniona dziennikarka śledcza pewnego dnia decyduje się na napisanie reportażu o sprawach nie do końca kryminalnych, ale niemal zawsze ostatecznych? Czyżby za tymi wszystkimi pytaniami stała jedna, niezmienna odpowiedź?

Nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukazała się najnowsza książka Ewy Ornackiej. Doskonale znanej autorki między innymi „Skazanej”, „Alfabetu mafii” czy „Tajemnic zbrodni”. Tym razem Ewa wzbudza niemałe trzęsienie ziemi, którego skutki odczują niemal wszyscy czytelnicy. W końcu będziecie mieli okazję przeczytać o czymś, co dotyczy nie tylko zepsutych, złych ludzi (czytaj: przestępców), ale nas wszystkich, ciebie i mnie nie wyłączając. Śmierć – temat, którym ludzie zaprzątają sobie głowę odkąd zauważyli, że są nieśmiertelnymi. Fascynujące zagadnienie, o którym można rozprawiać bez końca. Jednych przeraża, innych nie wzrusza. Każdy z nas ma swoje własne wyobrażenie o tym, co dzieje się z człowiekiem i jego energią po ustaniu funkcji życiowych. Gdyby wszystko było proste i oczywiste, prawdopodobnie nie korzystano by z pomocy medium. To właśnie o takich ludziach, z wyjątkowymi umiejętnościami i darem jest książka Ewy Ornackiej.

Po tamtej stronie” zachęca czytelników do uważnego zgłębienia problematyki zjawisk paranormalnych, a ściślej mówiąc, do poznania możliwości komunikacji ze zmarłymi. Sceptycy pewnie powiedzą: dość. Mimo to, zachęcam, aby dać szansę medium, które udziela w tej książce wyczerpujących odpowiedzi. Ponad trzysta stron stanowią zapis najważniejszych dokonań w sferze badań kontaktów żywych z tymi, którzy odeszli na drugą stronę. Nie musicie wierzyć w duchy, aby zmierzyć się z doświadczeniem i praktyką wybitnych naukowców i badaczy zjawisk nadprzyrodzonych. Nie wy jedni obawiacie się triumfu wyobraźni nad rozumem. Racjonalizacja jest typowym mechanizmem radzenia sobie z obrazami i zdarzeniami, których nie jesteśmy w stanie logicznie wytłumaczyć. Polecam tę książkę wszystkim, bez względu na przekonania, wyznawaną wiarę lub niewiarę, a także stan wiedzy o sferze psychofizycznej człowieka. Myślę, że wiele z opisanych w niej zjawisk wzbudzi zainteresowanie szerokiego grona odbiorców.

Kto z nas nie marzył, by choć przez chwilę móc zamienić kilka słów ze zmarłą, bliską nam osobą? Poczuć ją, zobaczyć taką, jaką była za życia, dowiedzieć się co u niej słychać, czy nas widzi? Idźmy dalej – a gdyby możliwym było wyjaśnienie spraw, których nie wyjaśniliśmy sobie za życia? Brzmi niewiarygodnie, zbyt fantastycznie? Tym bardziej sięgnijcie po książkę „Po tamtej stronie”, a poznacie szerokie spektrum działania medium. To nie wszystko. W publikacji zawarto wiele interesujących fragmentów zaczerpniętych z literatury badającej kwestie duchowości, życia po życiu i kontaktach na linii zmarły-żywy. Niesamowite są historie ludzi, którzy odnaleźli ukojenie dzięki pomocy odpowiednich osób. Dowiecie się kto i w jakim celu korzysta z medium, a także czego można oczekiwać po takim spotkaniu. Jak sądzicie, czy warto zadawać pytania zmarłym? A co, jeśli to oni pragną nam coś przekazać?

Przejmująca, momentami dogłębnie wzruszająca książka, którą powinni przeczytać absolutnie wszyscy zafrasowani śmiertelnością. Być może w tych rozmowach znajdziecie ukojenie i odpowiedzi na pytania, które od jakiegoś czasu nie dają wam spokoju. To nie jest uniwersalna i jedyna prawda, ale pewien jej wycinek. Historie ludzi, którzy doświadczyli zjawiska NDE, widzieli dusze bądź byli świadkami nadzwyczajnych zdarzeń, których zupełnie nie rozumieli. Fakty czy fikcja, jawa a może sen? Każdy musi sobie sam odpowiedzieć na tak postawione pytania i wątpliwości. Jedno jest pewne, książka niesamowicie pobudza do rozważań i poszukiwań podobnych przypadków w gronie najbliższych i znajomych. Nie zdziwcie się, jeśli w trakcie lektury zaczniecie baczniej obserwować otoczenie, wracać myślami do pewnych zdarzeń.

Napawająca nadzieją lektura, choć nie brak w niej akcentów kryminalnych, a często i ludzkich tragedii. Jestem pełna uznania dla autorki za próbę podjęcia się tak wrażliwej i trudnej materii, by nie powiedzieć nawet i tabu. Wstydzimy się przyznać do wiary w istnienie zjawisk niewytłumaczalnych rozsądkiem. Być może niektóre ze zdarzeń po prostu nas przerastają, naszą wiedzę i wyobrażenie o materialności, energii i bytach gdzieś pomiędzy tu i tam. Niewiedza nie powinna być jednak powodem do wstydu, a motywacją do zasięgnięcia informacji, wczytania się w wyniki badań, opisów zjawisk i ich interpretacji. To nie magia, nie czary, choć bywa, nie powiem, zjawiskowo. „Po tamtej stronie” utwierdzi was w przekonaniu, w którym uparcie tkwicie lub pozwoli na jego zrewidowanie. Czas na wielki reset, duchowy, materialny, wielowymiarowy. Treść tej książki daje do myślenia, zachęcając do dyskusji i autorefleksji. Śmierć jest cudnym i wdzięcznym tematem do rozmów, wciąż wzbudza szereg nieraz skrajnych i trudnych emocji. I jakkolwiek byśmy nie próbowali zaklinać rzeczywistości, ona jedna wie, że i tak przyjdzie nam się z nią spotkać. Co będzie dalej? Ja już wiem, a wy również możecie się dowiedzieć czytając uważnie „Po tamtej stronie”. Żeby nie było, że nie ostrzegałam. Książka wciąga do tego stopnia, że nie będziecie chcieli puścić jej w dalszy obieg.

Autor: Ewa Ornacka
Tytuł: Po tamtej stronie
Wydawca: Wydawnictwo Rebis
Rok wydania: 2023
Liczba stron: 328

Facebook