Dni Nauk Penalnych

ELSA Olsztyn

W dniach 17 i 18 maja odbyły się III Dni Nauk Penalnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studenci mogli wraz z dr hab. Moniką Kotowską stworzyć prognozę kryminologiczną skazanych. Pierwszego dnia odbył się także wykład otwarty prok. Anny Sienkiewicz-Mrozowskiej, która przybliżyła studentom aspekty prawne postępowania w sprawach nieletnich na kanwie ustawy z dnia 09.06.2022 r. o postępowaniu o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Drugi dzień projektu rozpoczął się Prawnicza Akademią Filmową z dr. Andrzejem Gawlińskim, który na kanwie filmu pt. „Dalida. Skazana na miłość” w reż. Liya Azuelos przybliżył uczestnikom aspekty prawne i suicydologiczne życia tytułowej bohaterki filmu.

ELSA Olsztyn

Ostatnim wydarzeniem tegorocznej edycji Dni Nauk Penalnych były warsztaty z zabezpieczenia miejsca zdarzenia z wykorzystaniem skanera 3D, który poprowadził dr hab. Denis Solodov, prof. UWM. Studenci wzięli udział w skanowaniu improwizowanego miejsca zdarzenia za pomocą skanera FARO Focus S.

III Dni Nauk Penalnych zostały objęte również szeregiem patronatów m.in. patronatem Gazety Śledczej, JM Rektora UWM dr. hab. Jerzego A. Przyborowskiego, prof. UWM, Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego im. prof. Stanisława Batawii Radia UWM FM, Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, nadinsp. Tomasza Klimka, Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie, płk. Wojciecha Szczudło, Radia UWM FM.

źródło: ELSA Olsztyn

Facebook