Napad na bank

KWP w Gorzowie

Niespełna doby potrzebowali zielonogórscy policjanci na to, aby ustalić i zatrzymać napastnika, który wbiegł do jednego z banków w Nowogrodzie Bobrzańskim z bronią w ręku i sterroryzował obsługę placówki. Mężczyzna żądał wydania pieniędzy. Kiedy pracownicy spełnili jego żądania, ten wybiegł z budynku.

Ruszyły bardzo intensywne działania Policji. W procesie wykrywczym zielonogórskich policjantów wspierali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Zorganizowano posterunki blokadowe i obławę za napastnikiem. Wykorzystano przewodników z psami tropiącymi. Równolegle pracowali również policjanci kryminalni, którzy zbierali wszelkie informacje i zapisy kamer monitoringu. Technik kryminalistyki zadbał, aby każdy pozostawiony na miejscu ślad był dobrze zabezpieczony i możliwy do późniejszej analizy, śledczy zaś zbierali materiał dowodowy.

Dzięki wspólnym wysiłkom krok po kroku zbliżano się do przełomu i zawężano krąg podejrzanych. Ostatecznie profesjonalne działania skutkowały ustaleniem osoby, która mogła stać za tym zdarzeniem. W środę, 17 maja br., przed południem, w dynamicznych działaniach zatrzymano wytypowanego wcześniej mężczyznę. Ten poruszał się audi Q7. Został zatrzymany w centrum Zielonej Góry. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec tego powiatu.

W czwartek, 18 maja br., w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze z udziałem zatrzymanego przeprowadzono czynności procesowe. Podczas nich 41-latek usłyszał zarzut związany z rozbojem z wykorzystaniem broni. Śledczy będą wnioskować o jego tymczasowe aresztowanie.

źródło: KWP w Gorzowie

Facebook