Szajka włamywaczy

źródło: KWP Bydgoszcz

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajęli się rozpracowaniem szajki włamywaczy do mieszkań. Z informacji, które posiadali wynikało, że włamań do mieszkań, znajdujących się w blokach, dokonywano od lutego 2023 roku w Bydgoszczy, Toruniu i Grudziądzu. Sprawcy tych czynów działali albo do południa w godzinach 10-13 albo popołudniu, wówczas jeszcze pod osłoną ciemności.

Włamywacze byli czujni i wybierali mieszkania, w których nie było domowników. Aby pozostać anonimowymi, zaklejali wizjery u sąsiadów. Zdobycie informacji o tym, kto dokonuje tych włamań nie było łatwe, ale policjanci pracowali nad tym metodycznie i skrupulatnie, co w konsekwencji okazało się skuteczne.

Do pracy, związanej z zatrzymaniem sprawców włamań, włączyli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Grupa pracujących przy tej sprawie kryminalnych pojechała do Warszawy, gdzie zatrzymano dwóch obcokrajowców. W tracie przeszukań domu, który wynajęli w stolicy, funkcjonariusze zabezpieczyli złotą biżuterię, gotówkę z 15 różnych krajów, pieniądze w kwocie 10 tysięcy złotych, a także narzędzia do włamań, jak np. pilniki czy łomy.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Tu po przesłuchaniu usłyszeli zarzuty włamań do trzech mieszkań w Bydgoszczy. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe wnioskował o tymczasowe aresztowanie 31 i 43 latka. Sąd zdecydował, że obaj pozostaną w areszcie przez najbliżej 3 miesiące.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy. Trwa gromadzenie i analiza materiału dowodowego dotyczącego ustalenia miejsc, gdzie doszło do włamań i wysokości strat, które spowodowali swoją działalnością aresztowani. Z informacji, które posiadają kryminalni wynika, że zatrzymani mogli dokonać włamań oraz ich usiłowań do mieszkań m.in. w Toruniu i Grudziądzu oraz w ok. 30 innych miastach na terenie całego kraju.

źródło: KWP Bydgoszcz

Facebook