Odpowie za usiłowanie zabójstwa

źródło: KSP

Około godziny 20:30 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego otrzymali zgłoszenie dotyczące kłótni pomiędzy mężczyznami, do której doszło w okolicy ulicy Sytej. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z wilanowskiego komisariatu. Jeszcze w trakcie dojazdu mundurowi zostali poinformowani drogą elektroniczną, iż jeden z mężczyzn kilka dni wcześniej zranił innego człowieka na terenie Konstancina-Jeziorny.

Po przybyciu mundurowych na miejsce funkcjonariusze ustalili, iż jeden z mężczyzn przebywających w hostelu, zauważył 42-latka poszukiwanego przez policję i zamknął go w swoim pokoju, jednak ten zdążył uciec przez okno przed przybyciem policyjnego patrolu. Kiedy ta informacja dotarła do funkcjonariuszy natychmiast ruszyli oni w teren, aby ująć uciekiniera.

Zaledwie kilka minut później, agresor był już w rękach wilanowskich mundurowych. Jego kryjówką okazała się toaleta, a narzędziem do obrony maszynka do golenia. W toku dalszych czynności okazało się, iż zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany przez policjantów z Konstancina-Jeziorny w związku usiłowaniem zabójstwa oraz do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową Rzeszów Miasto.

42-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w piaseczyńskim areszcie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu prokuratorskiego zarzutu usiłowania zabójstwa. Na wniosek konstancińskich policjantów i prokuratora, piaseczyński sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec 42-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą od 8 do 15 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie.

źródło: KSP

Facebook