Podejrzany o usiłowanie zabójstwa

KMP Legnica

31 grudnia 2023 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali mężczyznę, który zakrwawiony z nożem w ręku biegał po klatce schodowej i dobijał się do drzwi mieszkań. Mieszkaniec Legnicy został skutecznie obezwładniony przez policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że chwilę wcześniej 30-latek uszkodził kilka samochodów przy ulicy Złotego Floriana w Legnicy, wbiegł na dach budynku oraz przez balkon dostał się do jednego z mieszkań, a następnie wyszedł na klatkę schodową, gdzie próbował dostać się do innych mieszkań.

Ponadto policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna kilka godzin wcześniej zaatakował nożem przypadkowo napotkanego 18-latka, który w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Następnie około godziny 07:00 w innej części miasta zaatakował nożem kobietę, która z obrażeniami twarzy również trafiła do szpitala.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Legniccy policjanci zgromadzili materiał dowodowego, zabezpieczając m. in. nóż, scyzoryk i gaz pieprzowy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 30-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawiania wolności.

 

źródło:KMP w Legnicy

Facebook