Sukces łowców głów

Policja Lubelska

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili, gdzie ukrywa się poszukiwany od 2017 roku 33-latek z powiatu bialskiego. Mężczyzna poszukiwany był ENĄ (Europejski Nakaz Aresztowania) i listem gończym.

Działania lubelskich „łowców głów” doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego i jego zatrzymania. Było to możliwe dzięki ścisłej współpracy i sprawnej wymianie informacji, odpowiedniej koordynacji działań przez europejską sieć współpracy policyjnej – ENFAST z policjantami z Belgii i Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. W piątek 19.01 odbyła się jego ekstradycja do Polski.

33-latek poszukiwany był za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do tego zdarzenia doszło w grudniu 2015 r. w Białej Podlaskiej. Wspólnie z innymi ustalonymi i zatrzymanymi sprawcami dokonał rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na mieszkańcu powiatu bialskiego. Według ustaleń policjantów to właśnie on bił pokrzywdzonego drewnianą pałką po głowie. Łupem sprawców padły pieniądze. W 2017 roku Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej wystawiła za nim list gończy. Od tamtej pory mężczyzna ukrywał się  poza granicami kraju. Zgodnie z obowiązującymi wtedy przepisami za to przestępstwo groziła kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wszelkie informacje na temat osób poszukiwanych sprawców przestępstw i ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, można przekazywać bezpośrednio policjantom  z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod tel. 798 003 676.

 

źródło: Policja Lubelska

Facebook