Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo

KWP w Gorzowie Wielkopolskim

W połowie września 2023 roku w jednej z kamienic w Brójcach (powiat międzyrzecki) doszło do zabójstwa 75-letniej kobiety. Do sprawy przydzieleni zostali najbardziej doświadczeni lubuscy policjanci z pionu kryminalnego. Powołano specjalny zespół, w skład którego weszli doświadczeni funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, zajmujący się na co dzień tego typu zdarzeniami. Wszystko po to, aby wyjaśnić wszelkie okoliczności tej zbrodni oraz ustalić, zatrzymać i postawić pod stan oskarżenia osobę za to odpowiedzialną. Stąd dziesiątki godzin wytężonej pracy przekładającej się na przeprowadzenie szeregu czynności procesowych i operacyjnych. Technicy podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli wiele śladów kryminalistycznych, które poddawane zostały wnikliwej analizie za pomocą najnowszych metod badań. W związku z tym sięgnięto po ekspertów z Laboratoriów Kryminalistycznych Komend Wojewódzkich Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Poznaniu. Istotny dowodowo udział w czynnościach mieli biegli z Zakładu Genetyki Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Wszystkie te działania skutkowały systematycznym zawężaniem kręgu osób podejrzanych o zabicie kobiety.

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii laboratorium kryminalistycznego, uzyskane wyniki badań zabezpieczonych śladów, pozwoliły na wskazanie osoby, która najprawdopodobniej dopuściła się popełnienia przestępstwa. Wszystkie czynności nadzorowane były przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim.

Przy tej współpracy oraz zgromadzonemu przez śledczych materiałowi dowodowemu możliwe było ustalenie osoby podejrzanej. To 19-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego, którego policjanci zatrzymali 27 grudnia 2023 roku. Tego samego dnia w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim młodemu mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa, a następnie decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany. Zgodnie z Kodeksem Karnym za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KWP w Gorzowie Wielkopolskim

Facebook