Hazard i narkotyki

Policja Pomorska

W środę wieczorem kryminalni z malborskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W ramach tych działań funkcjonariusze weszli do 2 lokali na terenie powiatu malborskiego. Mundurowi zabezpieczyli  8 urządzeń, które nastawione były na zarabianie oraz ponad 6 tysięcy złotych gotówki pozyskanej z tego nielegalnego procederu.

W akcji uczestniczył czworonożny funkcjonariusz KAS-u, Lola, która po wejściu do jednego z salonów oznaczyła miejsca ukrycia narkotyków. Za ladą i we wnęce ściany mundurowi znaleźli woreczki z białym proszkiem. Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że to ponad 1 kilogram amfetaminy. W lokalu został zatrzymany 43-letni mieszkaniec Malborka. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.  Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesiące aresztu.

Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych  o wartości około 96 tysięcy złotych zostały przekazane funkcjonariuszom KAS, jako dowody w prowadzonych postępowaniach. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, grożą kary pieniężne w wys. 100 tys. zł od każdego urządzenia. Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

 

źródło: Policja Pomorska

Facebook