Przygotowani na mecz

źródło: Świętokrzyska Policja

Świętokrzyscy policjanci, wspierani przez mundurowych z krakowskiego i radomskiego oddziału prewencji, zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Korony Kielce i Wisły Kraków.

Mecz kieleckiej drużyny z drużyną z Krakowa od początku traktowany był jako spotkanie podwyższonego ryzyka, dlatego też do jego zabezpieczenia skierowano znaczne siły policyjne. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i zapobiegnięcia incydentom przed meczem i po nim, świętokrzyskich policjantów wspierali mundurowi z krakowskiego i radomskiego oddziału prewencji. Spotkanie sportowe przebiegało bez incydentów, zaś nad bezpieczeństwem czuwało kilkuset policjantów.

 

Świętokrzyscy policjanci przygotowując się do zabezpieczenia tej imprezy sportowej, brali pod uwagę wszelkie mogące wystąpić zagrożenia. Działania prowadzone były w wielu obszarach – uczestniczyli w nich policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego i operacyjnego. Prowadzone działania, ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wspierane były także z powietrza przez policyjny śmigłowiec z Komendy Głównej Policji.

 

źródło: Świętokrzyska Policja

źródło: Świętokrzyska Policja

 

Przebieg spotkania

Spotkanie przebiegło spokojnie i bezpiecznie, nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, które swoim zachowaniem złamały przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

 

źródło: Świętokrzyska Policja

źródło: Świętokrzyska Policja

 

W trakcie, gdy kibice wchodzili na stadion, jeden z nich próbował wnieść materiały pirotechniczne. Pracownicy ochrony ujawnili przy nim 5 petard. 19-latek z województwa małopolskiego został zatrzymany. Po meczu, policjanci zatrzymali także dwóch kibiców drużyny gospodarzy w wieku 18 i 27 lat, którzy prawdopodobnie w trakcie meczu odpalili petardy na obiekcie sportowym.

Policjanci przypominają, że zabronione jest wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej wyrobów pirotechnicznych, substancji stwarzających zagrożenie pożarowe, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz zakaz wstępu na imprezy masowe.

źródło: KWP w Kielcach

Facebook