Pijana farmaceutka

źródło: Policja Dolnośląska

Wrocławscy policjanci interweniowali wobec farmaceutki, która będąc w stanie upojenia alkoholowego, obsługiwała klientów w jednej z aptek na terenie miasta. Przeprowadzone badanie wykazało u kobiety około 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Jedna z klientek realizujących w aptece receptę poinformowała funkcjonariuszy o podejrzanym zachowaniu kobiety.

Interwencję przeprowadzono w godzinach wieczornych na terenie wrocławskiej dzielnicy Grabiszynek. Gdy policjanci weszli do apteki potwierdzili, że zachowanie farmaceutki może wskazywać na jej stan nietrzeźwości. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało, że kobieta ma około 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Zabezpieczono dokumentację, w tym zrealizowane wcześniej recepty, celem dokładnej analizy i sprawdzenia, czy kobieta znajdująca się w stanie upojenia alkoholowego, swoim działaniem nie doprowadziła do zagrożenia dla zdrowia lub życia osób realizujących recepty, sprzedając im np. niewłaściwe leki.

Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozić może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Dolnośląska

Facebook