Pracownicy socjalni uczniami policjantów

źródło: Policja Dolnośląska

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzą cykl szkoleń dla pracowników socjalnych zatrudnionych na terenie województwa dolnośląskiego. Warsztaty obejmują m.in. zadania z taktyki zachowania się w sytuacjach zagrożenia ze strony osoby agresywnej, elementy samoobrony, negocjacje oraz aspekty psychologiczne i reakcje na zagrożenia. W bieżącym roku policjanci przeszkolili już ponad 360 osób.

Od września 2015 r. grupa specjalistów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu realizuje szkolenia dla pracowników socjalnych zatrudnionych na terenie Dolnego Śląska. Przedsięwzięcie to realizowane jest na podstawie porozumienia z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu i zakłada, że w tego typu szkoleniach weźmie udział ponad 2300 osób.

Warsztaty prowadzone przez policjantów realizowane są w grupach kilkunastoosobowych, zawierają między innymi zagadnienia dotyczące taktyki zachowania się w sytuacjach zagrożenia ze strony osoby agresywnej z elementami samoobrony, zasad ustawowego obowiązku udzielenia pomocy osobie znajdującej się w bezpośrednim zagrożeniu życia lub zdrowia, negocjacji policyjnych oraz psychologicznych aspektów reakcji na zagrożenia.

Zajęcia spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy. Od września bieżącego roku funkcjonariusze przeszkolili już ponad 360 pracowników socjalnych z powiatów: górowskiego, zgorzeleckiego, dzierżoniowskiego, milickiego oaz polkowickiego.

Dalszą realizację tego typu szkoleń zaplanowano na cały kolejny rok.

 

źródło: POLICJA DOLNOŚLĄSKA

Facebook